Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie organów prof. Magdaleny Czajki i as. dr Jarosława Wróblewskiego. Ukończył również z wyróżnieniem Hochschule für Musik w Moguncji w klasie organów prof. Gerharda Gnanna oraz Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse w Paryżu w klasie organów prof. Michela Bouvarda oraz prof. Oliviera Latry.

Od 2015 roku Adam Tański prowadzi działalność pedagogiczną w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w Diecezjalnym Instytucie Muzyki Kościelnej w Łomży. Został laureatem:
• nagrody specjalnej na V Międzynarodowym Konkursie Organowym im. F. Nowowiejskiego w Poznaniu (2015 r.)
• I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Organowym „W kręgu europejskich organów barokowych” w Katowicach (2014 r.). Był także półfinalistą międzynarodowych konkursów organowych: im. M. Tariverdieva w Kaliningradzie (2013 r.), im. L. Janačka w Brnie (2012 r.), im. J. S. Bacha w Wiesbaden (2009 r.). Adam Tański był stypendystą Lions Club Warszawa NIKE (2014 r., 2015 r.), francuskich fundacji: Meyer oraz Brieux Ustarizt (2013-2015), Rektora Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina (2010 r., 2011 r.) oraz Prezesa Rady Ministrów (2006 r., 2007 r.). Koncertuje na festiwalach w Polsce i za granicą; ma na swoim koncie występ w Filharmonii Narodowej w Warszawie, recitale i koncerty organowe w Niemczech, Francji i Wielkiej Brytanii, współpracuje z Filharmonią Łódzką im. Artura Rubinsteina. Adam Tański prowadzi również prężną działalność kompozytorską, a jego utwory były wykonywane w Polsce i Niemczech – m.in.: „Variations sur le Prélude du premier acte de »Tristan et Isolde«- Hommage á Ferenc Liszt” na organy solo, prawykonane przez ad. dra Jarosława Wróblewskiego w Katedrze Polowej Wojska Polskiego w Warszawie; napisany na potrzeby koncertu organowego we Freiburgu utwór „Danse Fantastique” na czworo organów, prawykonany w 2013 r. oraz „Misterium Poznania” na orkiestrę symfoniczną, consort solistów i organy, dedykowany orkiestrze Hochschule für Musik w Moguncji i tam też wykonany w 2013 roku.